Logo Facebook
Logo Instagram
Logo Twitter
Logo Youtube
Logo Linkedin

Biuro:    tel.kom.: +48 730 850 156

Serwis: tel.kom.: +48 785 38 58 58

Autoryzowany Dystrybutor Simonelli Group

Logo Inplusgastro
logo Victoria Arduino
logo Nuova Simonelli
E-mail nadawcy.
Wiadomość od nadawcy.
Wyślij.
Wyślij.
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

link victoria arduino

link simonelli

link inplus

link inplus

link inplus

link inplus

Simonelli Group ekspres do kawy

Przycisk

Części - ekspres do kawy i młynek  Nuova Simonelli, Victoria Arduino

Nasza historia

1936 r. – w Cessapalombo, Orlando Simonelli tworzy swój pierwszy ekspres do kawy, którego nazwa to „1936”.

1946 r. – 10 lat później firma przenosi się do Tolentino, gdzie zwiększa się produkcja, a sprzedaż rozszerza się na całe środkowe Włochy.

1950 r. – Simonelli rozpoczyna produkcję ekspresu do kawy „Selene”, następuje rewolucja technologiczna, ponieważ jest to pierwsza na świecie maszyna do pracy w trybie ciągłym (wyposażona w pompę hydrauliczną).

1969 r. – po „wykupie menadżerskim” firma zmienia właściciela, przechodząc od „Simonelli” do „Nuova Simonelli”.

1975 r. – wraz z produkcją „ISX” Nuova Simonelli wprowadza elektronikę do swoich ekspresów do kawy.

1976 r. – Firma przenosi się do nowej siedzimy, z zaanektowaną fabryką w Belforte del Chienti (obecna siedziba)

1984 r. – w tym roku pojawia się pierwszy super automatyczny ekspres o nazwie „Logica” i jest niezwykle innowacyjną maszyną, gdzie wystarczy nacisnąć przycisk, a maszyna zrobi resztą. Dzięki łatwej obsłudze firma zdobywa nowe rynki.

1985 r. – „Program”, pierwszy tradycyjny ekspres do kawy wyposażone w „komputer”

1993 r. – po konsolidacji Nuova Simonelli pojawia się na rynkach międzynarodowych, firma zakłada własny oddział w USA.

2001 r. – następuje przejęcie prestiżowej i historycznej marki Victoria Arduino, co czyni firmę również wiodącą firmą w sektorze „luksusowym”

2003 r. – z okazji targów Host w Mediolanie Simoenlli prezentuje dwa zupełnie nowe produkty na rynku: Aurelia i Microbar

2005 r. – Inauguracja nowego zakładu produkcyjnego w Fonte Moreto, który zajmuje powierzchnię 20 tyś. m2 i może produkować maszynę co 4 minuty.

2006 r. – Simonelli świętuje 70-lecie działalności dzięki założeniu „Espresso Ideas”, nowoczesnego magazynu wypełnionego „pomysłami” dla profesjonalistów z branży.

2008 r. – ekspres do kawy Aurelia została wybrana jako oficjalna maszyna Mistrzostw Świata Baristów.

2009 r. - Gwilym Davies wygrywa mistrzostwo WBC z Aurelia Competizione w WBC w Atlancie.

2010 r. - WBC London. Mistrzowscy bariści uwielbiają pracować z Aurelia Competizione

2011 r. – Nuova Simonelli przedstawiła innowacyjną technologię T3, która zapewnia maksymalną stabilność termiczna, dzięki trzystopniowej kontroli temperatury.

2013 r. – W młynku do kawy Mythos One „On Demand” zastosowano innowacyjne i inteligentne zarządzanie temperaturą komory mielenia kawy.

2014 r. - The World Coffee Events wybrała Nuova Simonelli jako partnera mistrzostw świata baristów 2015-2017 w VA388 Black Eagle, nowym ekspresie do kawy Victoria Arduino.

    WIZJA

Wierzymy w mądrą i zrównoważoną innowację, która pozwala ludziom działać każdego dnia zgodnie z etyką i poszanowaniem środowiska.

    MISJA

Łączymy naszą pasję, zaangażowanie, kreatywność i wiedzę, aby zapewnić naszym klientom najlepsze doznania zamknięte w filiżance kawy.
Badania w laboratoriach idą w parze z warsztatowym projektowaniem, co pozwala nam  tworzyć  wydajne,  innowacyjne  i  zrównoważone  ekspresy do kawy,  które  są  solidne i charakteryzują się najlepszym designem.
Szerzymy regionalną kulturę picia kawy na całym świecie 

Nuova Simonelli - ekspres do kawy któremu mozesz zaufać.

Victoria Arduino - stworzona z twojej pasji.

 

   Nuova Simonelli produkuje we Włoszech ekspresy ciśnieniowe do kawy od 1936 roku. Doświadczenie, technologia, innowacja, design, szeroka gama produktów — to podstawowe atuty Simonelli Group. Firma w całej swojej historii pełni misję ambasadora espresso na świecie.                                                                                                         Simonelli Group  jest  właścicielem   dwóch   marek  —   Nuova Simonelli  i Victoria Arduino produkując również żarnowe młynki do kawy. Profesjonalne ekspres do kawy Victoria Arduino VA388 Black Eagle oraz młynek do kawy Mythos to sprzęt, na którym pracują bariści na World Barista Championship. Ekspresy NS i VA wspierają baristów na Mistrzostwach Świata Baristów już od ponad 2 dekad.     Wśród oferty firmy znajdą Państwo ekspres do kawy do biura, ekspres do kawy do kawiarni, ekspresy do kawy z młynkiem, jak i automatyczny młynek do kawy. NS Oscar II doposażony w młynek do kawy  MDH  jest  doskonałą  propozycją  dla  domowego  baristy i pasjonata wyśmienitego espresso.

Ekspresy mistrzów świata

W przypadku dodatkowych pytań dotyczących systemów filtracji i zmiękczania wody prosimy o kontakt z serwisem:

Michał Sokół, e-mail: msokol@simonelligroup.pl, tel.kom.:  +48 785 38 58 58.

 

 

Jaką jakość powinna mieć woda aby wyekstrahowana kawa była idealna? Poniżej parametry wody, wokół których wartości powinny oscylować:

GH: 50 -110 ppm     KHl 40 - 70 ppm   pH: 6,5 - 7,5   TDS: 100 -170 ppm

W zależności od tego jak daleka od “idealnej” będzie charakterystyka wody w Twoim lokalu, konieczne będzie zastosowanie coraz bardziej wydajnych i efektywnych sposobów filtrowania wody.

Poniżej opiszemy je od najprostszych po najbardziej skomplikowane i dające największe możliwości.
Mikrofiltracja:  Jest to rodzaj bardzo gęstej, wielowarstwowej siatki o średnicy 1 mikrona, której zadaniem jest wychwytywanie wszelkich stałych zanieczyszczeń w wodzie. Ten system nie w żaden sposób nie zmienia składu mineralnego wody, nie wpływa na pH itd.

Filtr węglowy -  Filtry węglowe dzięki swojej powierzchni mają wysoką skuteczność i wydajność w czyszczeniu wody z obcych zapachów oraz przebarwień, a także chloru. Ten filtr również nie zmienia składu mineralnego, twardości ani pH.

Zmiękczacz/Uzdatniacz- Zadaniem tych filtrów jest zmniejszenie twardości całkowitej poprzez usuwanie kationów wapnia i magnezu. W ich miejsce złoże mineralne oddaje kationy sody lub potasu. Poziomy twardości węglanowej i pH nie ulegają zmianie, TDS może wzrosnąć.

Inhibitor wytrącania kamienia - choć nazwa brzmi dość groźnie, działanie tego rodzaju filtra jest bardzo proste. Nie zmienia on w żaden sposób charakterystyki wody – GH, KH, TDS i pH pozostają na dokładnie tym samym poziomie. Jak zatem pozwala on uniknąć kamienia? Poprzez działanie polifosforanów zawartych we wkładzie filtra, które reagują z minerałami wapiennymi udaje się uniknąć lub zmniejszyć (w zależności od stopnia twardości wody) reakcję odpowiedzialną za osadzanie kamienia kotłowego. Jest to dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy twardość ogólna nie przekracza 130 ppm, a całkowity TDS jest niższy niż 150 ppm.

Zmiękczacz zasadowości/dekarbonizer - ten rodzaj filtra używa wymiennika jonowego i usuwa z wody większość jonów Ca2+ i Mg2+ oraz HCO3–, uwalniając wodór. Tym samym obniża pH wody do wartości poniżej pH = 6, co prowadzi do korozji. TDS również ulega obniżeniu. Aby ustabilizować pH i ustrzec się przed ryzykiem korozji, konieczne jest mieszanie (bypass) wody przefiltrowanej z niefiltrowaną lub zmiękczoną. Pozwoli to na znalezienie optymalnego poziomu wspomnianych parametrów. Ta technologia ma zastosowanie dla wody o wysokiej twardości węglanowej (>180 ppm), a jej efektem ubocznym (poza obniżonym pH) będzie również wytwarzanie dużej ilości CO2, co z kolei może być widoczne na powierzchni cremy w espresso. Nowoczesne filtry bazujące na tej technologii łączą w sobie także rozwiązania wytrącania kamienia, dzięki czemu redukuje się wspomniane skutki uboczne i otrzymuje wodę optymalną pod kątem kawy. Obecnie to jeden z najczęściej stosowanych systemów filtracji wody dla kawy.

Odwrócona osmoza - Święty graal w świecie kawy wysokiej jakości. System, który pozwala “wyzerować” wodę czyli usunąć z niej niemal wszystkie składniki do poziomu TDS = ok. 10 ppm. Taka, niemal całkowicie zdemineralizowana woda wymaga ponownej mineralizacji, aby kawa mogła odpowiednio smakować. Brakujące minerały można uzyskać na 2 sposoby:

- poprzez złoże mineralne,

- poprzez mieszanie z wodą filtrowaną w inny sposób (bypass).

      Każdy sposób ma swoje wady i zalety. Złoże mineralne posiada wybrany przez nas skład ale wypłukuje się z każdym litrem i nie sposób kontrolować TDS wody w dłuższym okresie. Z kolei bypass pozwala dowolnie mieszać wodę z RO i wodę z filtra węglowego, której skład mineralny odpowiada kranówce. W ten sposób nie kontrolujemy proporcji minerałów, ale możemy obniżyć do woli ich całkowite stężenie, co jest często jedyną drogą w miejscach gdzie TDS przekracza 400 ppm, a twardość ogólna to ponad 250 ppm. Minusem technologii RO jest wysoki koszt zakupu oraz duże zużycie wody, które można minimalizować kolekcjonując “odpad” jako wodę do spłukiwania toalety. Ponadto, nowoczesne systemy osiągają bardzo wysoką wydajność, ograniczając straty wody do minimum.

Profesjonalne system filtracji i zmiękczania wody użytkowej

Przewodność

Najbardziej ogólnym parametrem jest przewodność czyli TDS Total Dissolved Solids. Jest to suma wszystkich substancji stałych znajdujących się w wodzie, a zatem również (i głównie) tych, które odpowiadają za twardość. Woda destylowana będzie ich pozbawiona zupełnie, zatem jej TDS będzie równy 0 ppm

170 + ppm woda twarda

50 – 150 ppm średnia twardość / zakres optymalny dla kawy / woda źródlana

0 ppm woda destylowana / niezdatna do picia

Aby kawa mogła zaparzyć się właściwie, potrzebuje cząsteczek minerałów rozpuszczonych w wodzie (jonów). Niektóre z nich mają szczególne właściwości i warto poświęcić im uwagę.

Wapń (Ca2+) – ma pozytywne właściwości dla “wyciągnięcia” z kawy pełnego smaku, jednak w reakcji z cząsteczkami buforu HCO3– jest również odpowiedzialny za powstawanie kamienia kotłowego. W związku z tym powinniśmy go raczej unikać niż pożądać.

Magnez (Mg2+) – nasz największy przyjaciel. Można o nim powiedzieć, że jest nośnikiem smaku i jego obecność w umiarkowanej ilości jest pożądana. Jeśli będzie go jednak za dużo, może powodować korodowanie sprzętu.

Sód (Na+) – jego działanie jest przeciwieństwem magnezu – hamuje on ekstrakcję kawy i sprawia, że dużo trudniej ją zaparzyć. W małych ilościach (<30ppm) jest nieszkodliwy, ale jeśli używasz zmiękczacza sodowego (więcej o tym w ostatnim rozdziale), to może on powodować problemy z właściwym zaparzeniem kawy.

Wodorowęglany (HCO3–) – wspomniany już wcześniej bufor. Jego zadaniem jest stabilizacja pH wody do poziomu neutralnego czyli = 7. Kawa ma odczyn kwaśny, zatem idzie w dół do wartości ok. pH=5. Im więcej buforu, tym trudniej się kawie przez niego “przebić”, a tym samym jej kwasowość będzie stłumiona, kawa może smakować płasko, kredowo, być pozbawiona owocowego i soczystego charakteru. Jeśli buforu będzie zbyt mało, kawa stanie się agresywna w smaku, kwasowość zacznie dominować i być wręcz octowa. Bufor to bardzo ważny składnik wody również dlatego, że w połączeniu z jonami Ca2+ tworzy kamień kotłowy.

Poznaj swoją wodę

W większości kranów w Polsce, woda jest twarda i tym samym (choć nie musi być to tożsame) o wysokiej przewodności. Prowadzi to do szybkiego uszkodzenia sprzętu, a przy tym utrudnia lub wręcz uniemożliwia właściwe zaparzenie kawy. Zatem przed pierwszym uruchomieniem ekspresu  czy warnika, należy starannie dobrać system filtracji wody do jej charakterystyki w danym mieście czy nawet dzielnicy. Konieczne będzie zatem poznanie parametrów wody w naszym lokalu.

Jak to zrobić? 

Konduktometr – urządzenie służące do mierzenia przewodności wody, jednakże nie będzie wystarczającym narzędziem do zbadania składu wody

Test kropelkowy - w zdecydowanej większości przypadków to właśnie ten test będzie koniecznością dla określenia parametrów wody w naszej kawiarni.

Powinien on składać się z dwóch elementów:

Test GH (na twardość ogólną)

Test KH (na twardość węglanową/bufor)

Po odczytaniu wyników test warto powtórzyć 2 razy aby mieć pewność co do otrzymanych danych. Przykładowe wyniki:

Profesjonalne system filtracji i zmiękczania wody użytkowej

       W każdym miejscu na świecie woda składa się z większej liczby składników niż wodór i tlen. Przysłowiowe H2O to tylko baza dla długiej listy minerałów, które są w niej rozpuszczone. Każdy z nich ma różne właściwości dla smaku kawy oraz stanu technicznego urządzeń, przez które przepływa. Aby dobrze zrozumieć kawę, trzeba najpierw zrozumieć wodę.

Wpływ wody na codzienną pracę: 

       Sprzęt – Woda powinna być neutralna dla urządzeń ale może też powodować korozję lub formowanie się kamienia kotłowego 

       Ekstrakcja – Woda może zwiększać lub zmniejszać zdolność kawy do ekstrakcji. Wpływa np. na kwasowość, słodycz oraz body.

Myśląc o jakości wody, zazwyczaj operujemy bardzo ogólnym terminem “twardość”. Co jednak powinniśmy rozumieć przez pojęcie wody “miękkiej” lub “twardej”?

GH – twardość ogólna (general/total hardness) – całkowita zawartość kationów wapnia (Ca2+) i magnezu (Mg2+) w wodzie. Jony te mogą tworzyć kamień kotłowy (głównie wapń) ale i być doskonałym nośnikiem smaku (magnez).

Powstawanie kamienia kotłowego (po połączeniu z kationami wapnia) bufor (buffer) czyli “odporność” wody na zmiany swojego pH w wyniku ekstrakcji kawy. Zbyt wysoka wartość buforu tłumi kwasowość i słodycz kawy, zbyt niska prowadzi do ostrej, nieprzyjemnej kwasowości.

  SYSTEM FILTRACJI WODY 

System filtracji wody
System filtracji wody