Logo Facebook
Logo Instagram
Logo Twitter
Logo Youtube
Logo Linkedin

Biuro:    tel.kom.: +48 730 850 156

Serwis: tel.kom.: +48 785 38 58 58

Autoryzowany Dystrybutor Simonelli Group

Logo Inplusgastro
logo Victoria Arduino
logo Nuova Simonelli
E-mail nadawcy.
Wiadomość od nadawcy.
Wyślij.
Wyślij.
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

link victoria arduino

link simonelli

link inplus

   Prezentacja produktu

   Instrukcja serwisowa_EN

   Schemat elektryczny_EN

   Schemat hydrauliczny_EN

   Katalog części_EN

   Instrukcja programowania_EN

   Instrukcja_EN

   Specyfikacja_PL

   Broszura_EN

W każdym miejscu na świecie woda składa się z większej liczby składników niż wodór i tlen. Przysłowiowe H2O to tylko baza dla długiej listy minerałów, które są w niej rozpuszczone. Każdy z nich ma różne właściwości dla smaku kawy oraz stanu technicznego urządzeń, przez które przepływa. Aby dobrze zrozumieć kawę, trzeba najpierw zrozumieć wodę.

Wpływ wody na codzienną pracę:

Sprzęt – woda powinna być neutralna dla urządzeń ale może też powodować korozję lub osadzanie się kamienia kotłowego.
Ekstrakcja – woda może zwiększać lub zmniejszać zdolność kawy do ekstrakcji. Wpływa np. na kwasowość, słodycz oraz body wywaru kawowego. 
W celu dopasowania metody filtracji do wody oraz lokalu warto wykonać test twardości wody oraz sprawdzić jej skład.

W tym celu można użyć kilku metod testowania, np.

Pomiar konduktometrem – sprawdzający przewodność wody. Może określać twardość lecz nie wskazuje on składu wody w rozbiciu na poszczególne kluczowe dla baristy składniki.
Test kropelkowy – sprawdzający twardość ogólną oraz wskazujący poziom niektórych kluczowych dla żywotności urządzenia elementów zawartych w wodzie.


Jakie parametry powinna mieć woda aby wyekstrahowana kawa została przyrządzona zgodnie ze sztuką (np. wytycznymi SCA)? 


Parametry wody, wokół których wartości powinny oscylować:

 • Twardość ogólna GH: 50-110 ppm

 • Twardość węglanowa KH: 40-70 ppm

 • Skala kwasowości i zasadowości pH: 6,5-7,5

 • Całkowita ilośc rozpuszczonych cząsteczek stałych Total dissolved solids – TDS: 100-170 ppm

W celu utrzymania urządzenia w dobrym stanie technicznym i zapobieganiu gromadzenia się w nim kamienia kotłowego twardość wody nie powinna przekraczać:

 • Twardość ogólna GH: 50-110 ppm

 • Co oznacza twardość w stopniach niemieckich: 5 stopni  

W celu uzyskania takiej jakości wody jak powyżej, polecamy Państwu używanie systemów filtracyjnych firmy Mijar, Brita, BWT.

Pośród najbardziej popularnych na rynku możemy wyróżnić:

 • Filtr żywicowy Blue Line – Filtr, którego działanie polega na zatrzymywaniu w składzie żywicy niepotrzebnych elementów w wodzie, zmniejszając twardość i regulując pH.

 • System filtracji Coffee Genius – Rozwiązanie dla najbardziej wymagających. System ten w jednym urządzeniu przeprowadza odwróconą osmozę (zeruje wodę) oraz miesza wodę osmotyczną z buforem oraz minerałami potrzebnymi do idealnej ekstrakcji.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Naszym Biurem Obsługi Klienta lub zasięgnąć informacji na stronie producentów.

 

 

 

 

           

 

 

 

 

 

 

 

GWARANCJA PRODUCENTA

 • Urządzenia objęte są 12 miesięczną gwarancją.
 • Serwis gwarancyjny prowadzony jest przez wykwalifikowanych i autoryzowanych serwisantów Simonelli Group.
 • Gwarancja obejmuje części i robociznę wymaganą do naprawy urządzenia oraz wszelkich elementów mechanicznych lub elektrycznych, które uległy awarii w normalnych warunkach użytkowania.
 • Gwarancją nie są objęte części podlegające normalnemu zużywaniu podczas pracy urządzenia takie jak: uszczelki, żarówki, diody, filtry, żarna młynka itp. Części te podlegaja zuzyciu i podlegają okresowej wymianie.
 • Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych powstałych podczas użytkowania urządzenia.
 • Uszkodzenia powstałe w skutek dostarczenia zbyt twardej, złej jakości wody polegające na odkładaniu się kamienia wewnątrz ekspresu nie są objęte gwarancją.
 • Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń spowodowanych przez dostanie się wraz z wodą zanieczyszczeń stałych które mogą doprowadzić do uszkodzeń pompy, zapchania przepływomierzy czy uszkodzenia elektrozaworów.
 • Gwarancji nie podlegają wszelkie szkody spowodowane wypadkiem, niewłaściwym użytkowaniem, nie przeprowadzeniem koniecznej konserwacji lub czyszczenia, wadliwą instalacją, niewłaściwym obchodzeniem się, uszkodzeniem podczas transportu, brakiem zasilania, przepięcia w sieci elektrycznej lub jakimkolwiek zewnętrznym czynnikiem który mógł spowodować uszkodzenie.
 • Podczas wysyłania ekspresu do serwisu w okresie zimowym należy pamiętać o spuszczeniu wody z bojlera i wnętrza układu wodnego, wszelkie uszkodzenia spowodowane zamarznięciem wody pozostałej w ekspresie nie podlegają gwarancji.
 • Gwarancji nie podlegają uszkodzenia czy zablokowania elementów ruchomych urządzenia jak np. zablokowanie żaren młynka przez ciało obce podane do młynka wraz z kawą.
 • Samodzielne przeróbki czy modyfikacje wykonywane przez nieautoryzowane serwisy przy użyciu nieoryginalnych części skutkują utratą gwarancji.

 

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z serwisem. Tel.kom.:  +48 785 38 58 58

 

Systemy Uzdatniania Wody BWT
Systemy Uzdatniania Wody Brita
Systemy Uzdatniania Wody Mijar
Nuova Simonelli Prontobar ekspres do kawy automatyczny
Nuova Simonelli Prontobar ekspres do kawy automatyczny
Nuova Simonelli Prontobar ekspres do kawy automatyczny
Nuova Simonelli Prontobar ekspres do kawy automatyczny

Design

Rozmiar

Automatyczny ekspres do kawy Prontobar Silent to urządzenie skromnych rozmiarów, lecz o wysokiej wydajności. Jako, że zajmowanie dużej przestrzeni “nie wchodzi w grę”, przy projektowaniu ogromna uwaga poświęcona została na maksymalne ograniczenie wymiarów przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności i technologii parzenia.

Prostota

Prostota to bardzo pożądana cecha w urządzeniach superautomatycznych. W pędzącym, dynamicznym środowisku każdy pracownik musi być w stanie bezproblemowo wykorzystać pełen potencjał wyposażenia lokalu. Właśnie z uwagi na ten fakt zaprojektowaliśmy obsługę Automatyczny ekspres do kawy Prontobar Silent przy użyciu zaledwie 6 przycisków.

Trwałość

Wcześniej czy później, każdy ekspres wymaga konserwacji, co często staje się skomplikowanym procesem prowadzącym do przedłużających się przestojów. Jednakże przy pracy nad ekspresem do kawy Prontobar Silent nasi projektanci skupili się na inteligentnej konstrukcji, która sprawia, że nawet najbardziej skomplikowane konserwacje są tak szybkie, jak to tylko możliwe.

Technologia

Automatyczny ekspres do kawy Prontobar Silent wyposażony jest w szereg przydatnych funkcji, ustawień i wydajnych podzespołów, aby zapewnić użytkownikowi najwyższa jakość obsługi.

 • Wprowadzenie nowej pompy sprawiło, że Prontobar Silent działa jeszcze ciszej i wydajniej. Pompa pozwoliła także zoptymalizować teksturę cremy oraz dozowaną objętość napojów.

 • Automatyczny ekspres do kawy Prontobar posiada metalową, termokompensacyjną głowicę, która gwarantuje maksymalnie precyzyjną kontrolę temperatury, co prowadzi do stałej i jednolitej jakości wydawanych napojów. Ponadto, udoskonalony kształt niektórych elementów głowicy zapewnia zwiększoną praktyczność i wytrzymałość.

 • Młynki urządzenia zbudowane są za pomocą nowych technologii i specjalnych odmian stali, by jeszcze dłużej stawiały czoła wymaganiom intensywnej pracy. Ich konstrukcja jest możliwie najbardziej odporna i niezawodna, by zapewniała wydajne mielenie przy zachowaniu odpowiedniej elastyczności, umożliwiającej pochłanianie powstających przy pracy wibracji

 • Elektroniczny atomatyczny ekspres do kawy Prontobar został wzbogacony nowymi funkcjami pozwalającymi na większą kontrolę ruchów głowicy i czyniącą go jeszcze łatwiejszym w utrzymaniu.

Kontrola

Inteligentne funkcje

 • Automatyczny ekspres do kawy Prontobar Silent posiada 6 osobnych przycisków, które można programować, by serwować dowolnie wybrane napoje, stwarzając szeroki wachlarz wyboru.

 • Panel kontrolny może zostać skonfigurowany w taki sposób, by serwował konkretne napoje, co sprawia, że zmiana paramentów przycisków jest prosta i intuicyjna.

 • Automatyczny program czyszczenia oszczędza czas, szczególnie na koniec dnia roboczego.

 • Automatyczna funkcja włącz-wyłącz działająca w oparciu na zaprogramowany czas dnia, a także opcja stand-by pomaga oszczędzać energię

 

 

 

 

Przystępny Wydajny Inteligentny

Odpowiedni dla: kawiarnie,wymagające restauracje, biura i lokale średniego rozmiaru.

Nuova Simonelli Prontobar to automatyczny ekspres do kawy firmy Nuova Simonelli, który dzięki swojej prostocie oraz wydajności podbił serca ogromnej rzeszy fanów kawy. Prontobar Silent podwyższa poprzeczkę wydajności oraz trwałości.

Profesjonalne serce w postaci termokompensowanej metalowej grupy, którą z łatwością można wyjmować. Możliwość programowania 6 różnych napojów z precyzyjnym dozowaniem. Idealna kawa za każdym razem dzięki nowej, trwalszej i bardziej wydajnej pompie wolumetrycznej. Możliwość zamówienia wersji z jednym, bądź dwoma młynkami, które mogą zostać wyregulowane odrębnie. Automatyczny ekspres do kawy Ekspres do kawy Prontobar Nuova Simonelli to idealne rozwiązanie dla miejsc, które chcą serwować idealne espresso oraz aromatyczne kawy mleczne, używając dwóch różnych mieszanek kawy.

Automatyczny ekspres do kawy Nuova Simonelli Prontobar jest modelem Silent, co oznacza, że pompa oraz młynki są osadzone na korpusach wyciszających, dzięki czemu możemy cieszyć się aromatyczną kawą w dogodnych warunkach. Nowe rozwiązania elektroniczne zapewniają bardziej płynną pracę grupy zaparzającej oraz całego ekspresu. Niezależnie od tego jakiej kawy oczekujesz: latte macchiato, cappuccino bądź espresso, automatyczny ekspres do kawy Nuova Simonelli Prontobar Silent odpowie na wszystkie Twoje potrzeby. Rozwiązania technologiczne w ekspresie Nuova Simonelli Prontobar Silent pozwalają mu na bycie urządzeniem kompaktowym mimo wysokiej wydajności (140 espresso/70 cappuccino na godzinę). 

Ekspres do kawy Nuova Simonelli Prontobar Silent wśród wszystkich swoich cech jest ekspresem, który pozwala na oszczędzanie energii oraz nie szkodzi środowisku. W momencie nie użytkowania przechodzi w stan uśpienia, w którym podtrzymuje ciśnienie bojlera na ustalonym poziomie.  Trwałość obudowy wykonanej z malowanego aluminium oraz stali nierdzewnej tworzy z Prontobar Silent Nuova Simonelli wybór inteligentny oraz taki, który będzie służył przez wiele lat.

 

Video

Video

Pobieranie

Pobieranie

Woda, gwarancja

Woda, gwarancja

Kolory

Kolory

Specyfikacja

Specyfikacja

Opis

Opis

Specyfikacja 1 młynek

Instrukcja

Specyfikacja 2 młynki

Spe

Broszura

Pobierz:

NS-Prontobar-MPROB17CAP1
NS-Prontobar
Nuova Simonelli

Index: 
Model: 
Marka:

505 €

0 €

60 €

25 €

0  €

335 €

1 160 €

Modułowy podgrzewacz filiżanek

Kolor obudowy Biała perła/Czarny Mat

Mieszacz gorącej wody

Zsyp na krążki kawowe

Zbiornik na wodę

Dysza do spieniania mleka z sondą temperatury

Lodówka na mleko 

Dostępne opcje

Nuova Simonelli PRONTOBAR SILENT

1 młynek : 4 200 €  2 młynki :  4 580 

Simonelli Group ekspres do kawy

Przycisk