Logo Facebook
Logo Instagram
Logo Twitter
Logo Youtube
Logo Linkedin

Biuro:    tel.kom.: +48 730 850 156

Serwis: tel.kom.: +48 785 38 58 58

Autoryzowany Dystrybutor Simonelli Group

Logo Inplusgastro
logo Victoria Arduino
logo Nuova Simonelli
E-mail nadawcy.
Wiadomość od nadawcy.
Wyślij.
Wyślij.
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

link victoria arduino

link simonelli

link inplus

   Prezentacja produktu

   Instrukcja serwisowa_EN

   Schemat elektryczny_EN

   Schemat hydrauliczny_EN

   Katalog części_EN

   Instrukcja programowania_EN

   Instrukcja_EN

   Specyfikacja_EN 3gr

   Specyfikacja_EN 2gr

   Broszura_PL

W każdym miejscu na świecie woda składa się z większej liczby składników niż wodór i tlen. Przysłowiowe H2O to tylko baza dla długiej listy minerałów, które są w niej rozpuszczone. Każdy z nich ma różne właściwości dla smaku kawy oraz stanu technicznego urządzeń, przez które przepływa. Aby dobrze zrozumieć kawę, trzeba najpierw zrozumieć wodę.

Wpływ wody na codzienną pracę:

Sprzęt – woda powinna być neutralna dla urządzeń ale może też powodować korozję lub osadzanie się kamienia kotłowego.
Ekstrakcja – woda może zwiększać lub zmniejszać zdolność kawy do ekstrakcji. Wpływa np. na kwasowość, słodycz oraz body wywaru kawowego. 
W celu dopasowania metody filtracji do wody oraz lokalu warto wykonać test twardości wody oraz sprawdzić jej skład.

W tym celu można użyć kilku metod testowania, np.

Pomiar konduktometrem – sprawdzający przewodność wody. Może określać twardość lecz nie wskazuje on składu wody w rozbiciu na poszczególne kluczowe dla baristy składniki.
Test kropelkowy – sprawdzający twardość ogólną oraz wskazujący poziom niektórych kluczowych dla żywotności urządzenia elementów zawartych w wodzie.


Jakie parametry powinna mieć woda aby wyekstrahowana kawa została przyrządzona zgodnie ze sztuką (np. wytycznymi SCA)? 


Parametry wody, wokół których wartości powinny oscylować:

 • Twardość ogólna GH: 50-110 ppm

 • Twardość węglanowa KH: 40-70 ppm

 • Skala kwasowości i zasadowości pH: 6,5-7,5

 • Całkowita ilośc rozpuszczonych cząsteczek stałych Total dissolved solids – TDS: 100-170 ppm

W celu utrzymania urządzenia w dobrym stanie technicznym i zapobieganiu gromadzenia się w nim kamienia kotłowego twardość wody nie powinna przekraczać:

 • Twardość ogólna GH: 50-110 ppm

 • Co oznacza twardość w stopniach niemieckich: 5 stopni  

W celu uzyskania takiej jakości wody jak powyżej, polecamy Państwu używanie systemów filtracyjnych firmy Mijar, Brita, BWT.

Pośród najbardziej popularnych na rynku możemy wyróżnić:

 • Filtr żywicowy Blue Line – Filtr, którego działanie polega na zatrzymywaniu w składzie żywicy niepotrzebnych elementów w wodzie, zmniejszając twardość i regulując pH.

 • System filtracji Coffee Genius – Rozwiązanie dla najbardziej wymagających. System ten w jednym urządzeniu przeprowadza odwróconą osmozę (zeruje wodę) oraz miesza wodę osmotyczną z buforem oraz minerałami potrzebnymi do idealnej ekstrakcji.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Naszym Biurem Obsługi Klienta lub zasięgnąć informacji na stronie producentów.

 

 

 

 

GWARANCJA PRODUCENTA

 • Urządzenia objęte są 12 miesięczną gwarancją.

 • Serwis gwarancyjny prowadzony jest przez wykwalifikowanych i autoryzowanych serwisantów Simonelli Group.

 • Gwarancja obejmuje części i robociznę wymaganą do naprawy urządzenia oraz wszelkich elementów mechanicznych lub elektrycznych, które uległy awarii w normalnych warunkach użytkowania.

 • Gwarancją nie są objęte części podlegające normalnemu zużywaniu podczas pracy urządzenia takie jak: uszczelki, żarówki, diody, filtry, żarna młynka itp. Części te podlegaja zuzyciu i podlegają okresowej wymianie.

 • Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych powstałych podczas użytkowania urządzenia.

 • Uszkodzenia powstałe w skutek dostarczenia zbyt twardej, złej jakości wody polegające na odkładaniu się kamienia wewnątrz ekspresu nie są objęte gwarancją.

 • Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń spowodowanych przez dostanie się wraz z wodą zanieczyszczeń stałych które mogą doprowadzić do uszkodzeń pompy, zapchania przepływomierzy czy uszkodzenia elektrozaworów.

 • Gwarancji nie podlegają wszelkie szkody spowodowane wypadkiem, niewłaściwym użytkowaniem, nie przeprowadzeniem koniecznej konserwacji lub czyszczenia, wadliwą instalacją, niewłaściwym obchodzeniem się, uszkodzeniem podczas transportu, brakiem zasilania, przepięcia w sieci elektrycznej lub jakimkolwiek zewnętrznym czynnikiem który mógł spowodować uszkodzenie.

 • Podczas wysyłania ekspresu do serwisu w okresie zimowym należy pamiętać o spuszczeniu wody z bojlera i wnętrza układu wodnego, wszelkie uszkodzenia spowodowane zamarznięciem wody pozostałej w ekspresie nie podlegają gwarancji.

 • Gwarancji nie podlegają uszkodzenia czy zablokowania elementów ruchomych urządzenia jak np. zablokowanie żaren młynka przez ciało obce podane do młynka wraz z kawą.

 • Samodzielne przeróbki czy modyfikacje wykonywane przez nieautoryzowane serwisy przy użyciu nieoryginalnych części skutkują utratą gwarancji.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z serwisem.

Tel.kom.:  +48 785 38 58 58

           

 

Systemy Uzdatniania Wody BWT
Systemy Uzdatniania Wody Brita
Systemy Uzdatniania Wody Mijar
Profesjonalny ekspres do kawy White Eagle Digi Victoria Arduino.
Profesjonalny ekspres do kawy White Eagle Digi Victoria Arduino.
Profesjonalny ekspres do kawy White Eagle Digi Victoria Arduino.
Profesjonalny ekspres do kawy White Eagle Digi Victoria Arduino.
Profesjonalny ekspres do kawy White Eagle Digi Victoria Arduino.
Profesjonalny ekspres do kawy White Eagle Digi Victoria Arduino.

1

  Opcje standardowe

 

Dostępność

 

  T3 System

 

  Dozowanie wolumetryczne 

 

 

  Dozowanie manualne

 

  Wyświetlacz LCD

 

  Wysoka grupa

 

  Automatyczne przepłukiwanie grupy

 

  Zimna dysza pary

 

  Powierzchniowe światla LED

 

  Dzwignia pary push-pul

 

  System Soft  Infusion

 

  Automatyczny cykl czyszczenia

 

  Opcje "oszczędzania energii"

 

  Lusterko wsteczne

 

  Manometr

 

  Wskaźnik poziomu wody

 

  Manometr ciśnienia w bojlerze

 

  System Gravitech

 

  Podświetlenie klawiszy

 

 

1

  Specyfikacja

2 grupy

3 grupy

 

  Szerokość [cm]

82,5

105,5

  Wysokość  [cm]

51

51

 

  Głębokość [cm]

66

66

 Pojemność bojlera [litr]

14

17

  Zasilanie [Volt]

400

400

  Moc [Wat]

4500

5200

  Natężenie [Amp]

32

38

  Wtyczka

32 A 3P+Z+N

WJ - 22

32 A 3P+Z+N

WJ - 22

  Bezpośrednie podłączenie do wody

 

 

  Odpływ wody

 

 

 

  Przygotowany do "AutoSteam"

 

 

 

symbol
symbol
symbol
symbol
symbol
symbol
symbol
symbol
symbol
symbol
symbol
symbol
symbol
symbol
symbol
symbol
symbol
symbol
symbol
symbol
symbol
symbol
symbol
symbol

Elegancki Wydajny Stylowy

Odpowiedni dla kawiarnie specjalistyczne, kawiarnie PREMIUM, lokale o wysokim obrocie, wymagający profesjonaliści, bariści startujący w zawodach.

Victoria Arduino to włoski producent ekspresów oraz młynków do kawy, który swoje tradycje pielęgnuje od 1905r. Dzięki współpracy z wieloma uniwersytetami oraz ośrodkami badawczymi stał się jednym z najbardziej popularnych producentów. Ekspresy tej marki nieprzerwanie od 2015r. są oficjalnymi ekspresami Mistrzostw Świata Baristów. 

Ekspres do kawy Victoria Arduino White Eagle VA358 White Eagle kontynuuje trend oferowania kawiarniom specjalistycznym ekspresów ciśnieniowych, które są konsekwentne, niezawodne i wydajne. Zaprojektowany, by wzbogacać relację między gościem a baristą, Ekspres do kawy Victoria Arduino White Eagle VA358 stawia jakość na pierwszym miejscu. Ekspres do kawy Victoria Arduino White Eagle produkowana w dwóch różnych wariantach, posiada coś do zaoferowania każdej kawiarni.

Design

Sztuka, luksus, rzemiosło

Każdy element Ekspresu do kawy Victoria Arduino White Eagle White Eagle został drobiazgowo zaprojektowany i po mistrzowsku wykonany. Konstrukcja jego chromowanych głowic to istny manifest unikatowości. Kanciaste grzbiety paneli bocznych połyskują ekskluzywnym blaskiem chromu, który biegnie wzdłuż całej podstawy.

Ekspres do kawy Victoria Arduino White Eagle tak jak wszystko, co wychodzi spod ręki Victoria Arduino, projekt White Eagle powstał, by cieszył oko i zdobywał uznanie gości, niezależnie od tego, jak wymagający i przenikliwi by nie byli.

Dzięki idealnemu balansowi nowoczesności i klasyki, stylistyka Ekspres do kawy Victoria Arduino White Eagle White Eagle jest ponadczasowa. Jej elegancja umyka płochym, przelotnym kategoriom modowym, wychodzi naprzeciw wschodzącym trendom, a zarazem jest ikoną samą w sobie, niosącą tradycje i wartości sztuki prawdziwego, włoskiego espresso.

Technologia

Urządzenie to skonstruowane zostało z uwzględnieniem najnowszych technologii w branży.

Technologia T3: dzięki tej technologii można niezależnie ustawić temperatury każdej grupy, umożliwiając wykorzystanie różnych mieszanek.

Wolumetryczne dozowanie : pozwala na zaprogramowanie aż do czterech różnych doz na grupę.

Stoper: korzystając z wbudowanej funkcji stopera, można mierzyć czas parzenia porcji każdej z grup z osobna, eliminując potrzebę korzystania z dodatkowych, zewnętrznych stoperów.

Automatyczne czyszczenie : Ekspres do kawy Victoria Arduino White Eagle VA358 pozwala na automatyczne czyszczenie pojedynczych grup niezależnie od siebie. Oznacza to, że możliwe jest jednoczesne czyszczenie i przyjmowanie następnych zamówień. Nie trzeba już czekać do końca dnia roboczego, zapewne ryzykując jakością przyrządzanej kawy.

Oszczędzanie energii : Victoria Arduino White Eagle VA358 może zostać zaprogramowany, by włączał się i wyłączał w dowolnym czasie, jaki sobie wymarzysz, oszczędzając energię i czas.

Lustro wsteczne : za pomocą lusterka wstecznego, barista może obserwować proces ekstrakcji bez pochylania się. Drobna zmiana perspektywy, którą doceni każdy użytkownik.

Bezpieczna dysza pary : dźwignia hydrauliczna z technologią Cool Touch jest termicznie izolowana, by była bezpieczna w użytku i łatwa w czyszczeniu Technologia 

Technologia EasyCream (opcjonalne)

Kremowe i aksamitne mleko za każdym razem? Dzięki Easy Cream jest to możliwe. System ten polega na zainstalowaniu kompresora napowietrzającego mleka oraz sondy temperatury, dzięki czemu za każdym razem otrzymamy taki sam efekt końcowy. Opcja dedykowana do miejsc o dużych wolumenach sprzedaży bądź miejscach o częstej rotacji pracownika z brakiem możliwości szkolenia.

Dysze steamerów Cool Touch

Łatwiejsze czyszczenie i ochrona przed poparzeniami. Powłoka Cool Touch na dyszach steamerów zapewnia wygodniejsze czyszczenie po procesie spieniania mleka oraz ochronę przed oparzeniem. Dźwignie steamerów typu Push&Pull pozwalają na bardziej ergonomiczną pracę, bez konieczności przekręcania pokręteł.

Wyświetlacz TFT

Łatwy w obsłudze i przejrzysty wyświetlacz TFT pozwala na kontrolowanie wszystkich parametrów ekspresu od temperatury, ciśnienia bojlera, przez dozowanie aż do rozwiązań ekologicznych czyli wyłączenia grupy, która nie jest używana.

Komfort 

Uważamy, że praca baristy jest czymś zdumiewającym, gdy posiada możliwość bezpośredniego przelania swego talentu prosto do filiżanki i w ręce jego klienta.

Ekspres do kawy Victoria Arduino White Eagle White Eagle VA358 i jego panel sterowania łączy estetykę z funkcjonalnością: jego unikalne, przypominające płatki przyciski są tak umiejscowione, by każdy gest użytkownika był prosty i intuicyjny, dokładnie tak, jak innowacyjny system Steam Power Control, który pozwala bariście otwierać i zamykać ujście dyszy spieniającej szybkim, drobnym przełożeniem dźwigni.

Kontrola

SIS (Soft Infusion System)

System SIS gwarantuje lekką, kremową ekstrakcję espresso za każdym razem. Dokonuje tego poprzez stałe monitorowanie ciśnienia w urządzeniu i stopniowe zwiększanie go w trakcie procesu ekstrakcji. Procesu niezwykle istotnego, gdy pragniemy najlepszego możliwego smaku w filiżance.

Video

Video

Pobieranie

Pobieranie

Woda, gwarancja

Woda, gwarancja

Kolory

Kolory

Specyfikacja

Specyfikacja

Opis

Opis

Specyfikacja 3 grupy

Specyfikacja 2 grupy

Pobierz:

Instrukcja

Broszura

Index: 
Model: 
Marka:

VA-White-Eagle-Digital-MVA358AVDG02
VA- White Eagle Digital
Victoria Arduino

590 €

150 €

80 €

460 €

800 €

115 €

75 €

155 €

18 €

0 €

Dysza "Easy Cream System" - z kontrolą temp.mleka

Skórzany uchwyt portafiltra z powłoką Nano Tech

Podgrzewacz filiżanek

Kolor obudowy RAL

Kolor obudowy Stal nierdzewna

Bezpieczna dysza pary z powłoką Nano Tech

Drewniana skrzynia Victoria Arduino

Oświetlenie LED

Dyfuzor grupy z powłoką Nano Tech

Podwyższone grupy

Dostępne opcje:

Victoria Arduino White Eagle Digi

2 grupy:  8050 €     3 grupy:  9 700 

Simonelli Group ekspres do kawy

Przycisk